Filmclub Cinema Oostereiland: Calle Malaga

3 juni 2026
09:30 - 13:00
cultuur
Cinema Oostereiland, Krententuin 25, 1621 DG Hoorn
Filmclub Cinema Oostereiland: Calle Malaga

Heb je ooit de behoefte gevoeld om na een film van gedachten te wisselen met andere filmliefhebbers? Ervaringen te delen en nieuwe inzichten op te doen? 
Dit kan maandelijks op (in principe) de eerste woensdagochtend van de maand onder leiding van gespreksleider Jan Berkvens.

We kijken ernaar uit om je te ontvangen met koffie en thee.

Deze maand heeft Jan gekozen voor de film Calle Malaga (Marokko, 2025), van Maryam Touzani

In het kleurrijke Tanger weigert een eigenzinnige oudere vrouw haar huis, haar vrijheid en haar levenslust zomaar op te geven in deze feelgoodfilm van regisseur Maryam Touzani (The Blue Caftan).

De 74-jarige Spaanse María Ángeles woont alleen in een groot huis. Wanneer haar dochter na een scheiding met haar kinderen aanspraak maakt op het huis en dit te koop zet, komt María’s vertrouwde leven plotseling onder druk te staan.

Maar María laat zich niet zomaar wegduwen. Wanneer haar dochter haar huis verkoopt en ze gedwongen op zoek moet naar een nieuwe plek, besluit ze om haar thuis terug te krijgen. Deze keuze leidt onverwacht tot nieuwe kansen op liefde en nieuwe verlangens.

Tickets via Cinema Oostereiland

Jan Berkvens is theoloog en onderwijskundige en werkte onder andere in Cambodja, Libanon en Afghanistan. Sinds 2019 is hij dominee in het Foreestenhuis in Hoorn. Zijn grote passie is het levensverhaal – en de manier waarop film dit zichtbaar en bespreekbaar maakt.
Als gespreksleider nodigt hij je uit om actief te kijken, te luisteren en met elkaar in gesprek te gaan.