Filmclub Cinema Oostereiland: Les enfants vont bien

5 augustus 2026
09:30 - 13:00
cultuur
Cinema Oostereiland, Krententuin 25, 1621 DG Hoorn
Filmclub Cinema Oostereiland: Les enfants vont bien

Heb je ooit de behoefte gevoeld om na een film van gedachten te wisselen met andere filmliefhebbers? Ervaringen te delen en nieuwe inzichten op te doen? 
Dit kan maandelijks op (in principe) de eerste woensdagochtend van de maand onder leiding van gespreksleider Jan Berkvens.

We kijken ernaar uit om je te ontvangen met koffie en thee.

Deze maand heeft Jan gekozen voor de film Les enfants vont bien (Frankrijk, 2025) van Nathan Ambrosioni

Jeanne heeft bewust gekozen voor leven zonder kinderen. Dit wordt echter verstoord wanneer haar vervreemde zus Suzanne onverwachts arriveert met haar twee jonge kinderen. In eerste instantie lijkt het erop dat Suzanne haar band met haar zus terug wil vinden, maar de volgende ochtend blijkt ze zonder uitleg – en zonder de kinderen – verdwenen te zijn.

Jeanne blijft achter om voor de kinderen te zorgen en wordt gedwongen om de emotionele en praktische gevolgen van de verdwijning van haar zus onder ogen te zien, net als het leven dat ze dacht definitief achter zich te hebben gelaten.

Tickets via Cinema Oostereiland

Jan Berkvens is theoloog en onderwijskundige en werkte onder andere in Cambodja, Libanon en Afghanistan. Sinds 2019 is hij dominee in het Foreestenhuis in Hoorn. Zijn grote passie is het levensverhaal – en de manier waarop film dit zichtbaar en bespreekbaar maakt.
Als gespreksleider nodigt hij je uit om actief te kijken, te luisteren en met elkaar in gesprek te gaan.