Heb je ooit de behoefte gevoeld om na een film van gedachten te wisselen met andere filmliefhebbers? Ervaringen te delen en nieuwe inzichten op te doen?
Dit kan maandelijks op (in principe) de eerste woensdagochtend van de maand onder leiding van gespreksleider Jan Berkvens.
We kijken ernaar uit om je te ontvangen met koffie en thee.
Deze maand kijken we naar de film Nawi van Vallentine Chelluget, Apuu Mourine en Kevin Schmutzler (Kenia, 2024).
Deze hartveroverende film won de Publieksprijs tijdens het afgelopen Filmfestival Film by The Sea.

De dertienjarige Nawi woont in een afgelegen streek in Kenia, waar kindhuwelijken, ondanks dat ze officieel verboden zijn, nog overal voltrokken worden. Als dochter in de familie is het haar taak om zichzelf op te offeren, zodat de prijs die voor de bruidsschat wordt betaald, hen kan helpen. Als Nawi ontdekt dat haar vader haar voor een kudde geiten heeft verkocht, besluit ze op de avond voor haar bruiloft er vandoor te gaan. Wat volgt is een aangrijpende en dappere strijd tegen een diepgewortelde traditie en voor zelfbeschikking en recht op onderwijs. Daarmee probeert Nawi niet alleen haar eigen lot, maar dat van alle meisjes in Kenia te veranderen.
Met adembenemende beelden van het Afrikaanse landschap, meeslepende muziek en een ontroerende hoofdrol van de ontwapenende Michelle Lemuya Ikeny.
Tickets via Cinema Oostereiland

Jan Berkvens werkte als onderwijskundige in Cambodja, Libanon en Afghanistan. Sinds 2019 is hij predikant van het Foreestenhuis in Hoorn. Zijn grote passie is het levensverhaal.