Op woensdag 14 januari houdt Nico Bregman een lezing in het Foreestenhuis over het leven van de Westfriezen in de prehistorie.
Heel lang hebben we gedacht dat West-Friesland vóór de jaartelling niet bewoond is geweest. Maar sinds de eerste archeologische onderzoeken naar bewoningssporen uit de Steentijd is die mening flink veranderd. Terwijl in het Tweestromenland het schrift werd uitgevonden en in Egypte de Pyramides werden gebouwd, liepen hier mensen rond uit de Trechterbekercultuur (ca. 3400-2900 v.Chr.), de Enkelgrafcultuur (ca. 2900-2500 v.Chr.) en de Hoogkarspelcultuur (ca 1500-800v.Chr.) Hoe leefden zij op hun boerderijen, hoe begroeven zij hun doden en hoe zag het landschap er uit meer dan 5000 jaar geleden? Nico Bregman wil die kennis graag met u delen met een beeldenrijke presentatie.
Reserveringen via lezingen@oudhoorn.nl De reservering wordt definitief door betaling van de entreeprijs op NL86 INGB 0002 1448 88, t.n.v. Vereniging Oud Hoorn o.v.v. lezing Nico Bregman.
De toegangsprijs is € 5,00 voor leden van Oud Hoorn en € 6,50 voor niet-leden.