Filmclub Cinema Oostereiland: The President’s Cake

13 mei 2026
09:30 - 13:00
cultuur
Cinema Oostereiland, Krententuin 25, 1621 DG Hoorn
Filmclub Cinema Oostereiland: The President’s Cake

Heb je ooit de behoefte gevoeld om na een film van gedachten te wisselen met andere filmliefhebbers? Ervaringen te delen en nieuwe inzichten op te doen? 
Dit kan maandelijks op (in principe) de eerste woensdagochtend van de maand onder leiding van gespreksleider Jan Berkvens.

We kijken ernaar uit om je te ontvangen met koffie en thee.

Deze maand heeft Jan gekozen voor de film The President’s Cake (Irak, 2025), van Hasan Hadi

Terwijl Irak in de jaren 90 gebukt gaat onder oorlog en schaarste, dwingt dictator Saddam Hoessein zijn volk tot een absurde viering. Elke school wordt verwacht een taart te bakken voor zijn verjaardag.

De 9-jarige Lamia krijgt de opdracht een taart mee naar school te nemen voor de verplichte verjaardagsviering van de president. Tegen de achtergrond van verlammende armoede en voedseltekorten reist zij van het platteland naar de stad, op zoek naar de benodigde ingrediënten.

De film is gebaseerd op de jeugdherinneringen van regisseur Hasan Hadi onder het autoritaire regime van Saddam Hoessein. Het resultaat is een intieme, maar aangrijpende film die in Cannes bekroond werd met de Caméra d’Or voor beste debuutfilm.

Tickets via Cinema Oostereiland

Jan Berkvens is theoloog en onderwijskundige en werkte onder andere in Cambodja, Libanon en Afghanistan. Sinds 2019 is hij dominee in het Foreestenhuis in Hoorn. Zijn grote passie is het levensverhaal – en de manier waarop film dit zichtbaar en bespreekbaar maakt.
Als gespreksleider nodigt hij je uit om actief te kijken, te luisteren en met elkaar in gesprek te gaan.